Skip to content

Przewodnik po badaniach klinicznych

1 rok ago

274 words

Ten przewodnik po projektowaniu, wykonaniu i interpretacji badań klinicznych jest ogromnym podręcznikiem zawierającym 12 rozdziałów, 133 rozdziały i 1156 stron. Cele Dr Spilkera są ambitne. Jego grupa docelowa obejmuje zarówno neofitów, jak i doświadczonych badaczy klinicznych, osoby ze środowiska akademickiego i przemysłu oraz osoby prowadzące badania i te, które je regulują – innymi słowy, prawie wszyscy zaangażowani w badanie niemal każdego rodzaju agenta, we wszystkich rodzajach chorób . Dominująca perspektywa pracy jest kliniczna i niematematomiczna. Chociaż autor nie ma zamiaru być książką kucharską , bez wątpienia będzie on używany jako taki. Ta książka jest ogromnym zbiorem praktycznych informacji, przedstawiających kompilację trzech poprzednich książek tego autora oraz 40 nowych rozdziałów (zreorganizowanych i zaktualizowanych). Jednak rozmiar samej książki jest zniechęcający. Aby zwiększyć dostępność informacji, dostępne są obszerne referencje i indeksy autorów i tematów.
Jest tu dużo cennych informacji, ale czasami cierpi z powodu niedbałej edycji i niedostatecznej uwagi do niektórych szczegółów. Na przykład tytuły sąsiednich wykresów są transponowane na stronach 1008 i 1009, a niektóre informacje są nieaktualne (jak w Tabeli 126.15, która nie była dokładna od 1987).
Ogólnie rzecz biorąc, książka byłaby przydatna jako ogólny przegląd metod badań klinicznych. Jego siła jest szersza niż w szczegółach. Niestety, wiele szczegółów może się stosunkowo szybko zdezaktualizować (np. Te dotyczące polityki i przepisów Administracji Żywności i Leków). Relatywnie częsta aktualizacja i aktualizacja pomogłyby utrzymać wartość tej książki.
Michael A. Friedman, MD
National Cancer Institute, Bethesda, MD 20892

[patrz też: colorex kraków, domgos kielce, bowim sosnowiec ]

0 thoughts on “Przewodnik po badaniach klinicznych”

  1. korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych